چاپ دیجیتال چاپ دیجیتال رازی چاپ دیجیتال حرفه ای چاپ دیجیتال پلات چاپ دیجیتال لمینت چاپ دیجیتال پلات و لمینت چاپ دیجیتال در تهران قیمت چاپ دیجیتال
چاپ دیجیتال و اهمیت در تبلیغات
فروردین ۲۰, ۱۳۹۷
چاپ دیجیتال چاپ کاتالوگ چاپ دیجیتال رازی طراحی کاتالوگ
کاربرد طراحی کاتالوگ
فروردین ۲۱, ۱۳۹۷
چاپ دیجیتال روی پارچه و لباسReviewed by Mwadmin on Apr 9Rating: 5.0چاپ طرح بر روی پارچه و لباس

پارچه های پر نقش و نگار به طراحان لباس این امکان را می دهد تا ایده های خود را به راحتی، در کوتاهترین زمان و کمترین هزینه ها اجرا نمایند. در گذشته چاپ بر روی پارچه مانند شیوه‌های امروزی مقدور نبوده است. تهیه پارچه های طرح‌دار تنها یکی از معایب تولید پارچه در زمان گذشته محسوب می شود. چرا که یکی دیگر از معایب تهیه پارچه در گذشته این بوده است. چاپ بر روی پارچه شاخه جدیدی در چاپ دیجیتال میباشد که امروزه بسیار رواج پیدا کرده است.

چاپ دیجیتال چاپ دیجیتال رازی چاپ رازی قیمت چاپ دیجیتال

استفاده از ماشین آلات پیشرفته قابلیت چاپ پارچه به صورت تخت و رولی تا ابعادی بیش از ۱۶۰ سانت را امکان پذیر کرده است. چاپ پارچه دیجیتال انواع متفاوتی دارد و بنا بر نوع آن قیمت متفاوتی نیز دارد که براساس متراژ و رنگ آن متفاوت خواهد بود. همچنین هزینه چاپ عکس روی لباس را می توان از مراکز چاپ پارچه جویا شد.

چاپ روی پارچه به شیوه دیجیتال

امکان طراحی پارچه هایی با نقش های متنوع و مورد پسند مشتریان با حضور دستگاه های جدید چاپ دیجیتال روی پارچه فراهم شده است.

این شیوه نوین، به مشتریان این امکان را می دهد تا بتوانند پارچه ها و یا لباسهای مورد نظر خود را برای چاپ تصاویری خاص و منحصر به فرد به یک مرکز چاپ روی پارچه ارائه دهند.

یکی از مزیت های این روش امکان چاپ تصویر دلخواه به صورت سفارشی روی پارچه می باشد، به طوری که شخص می تواند حتی تصویر خود را نیز روی لباسش مطابق سلیه خود هک نماید. بنابراین این روش علاوه بر چاپ عکس روی پارچه امکان چاپ روی لباس را نیز فراهم آورده است.

یکی از ویژگی های خوب در دستگاه های چاپ پارچه این است که در انتخاب رنگ و طرح محدودیتی وجود ندارد. یکی از بهترین انواع پارچه، ساتن می باشد و برخی دیگر از پارچه ها قابلیت جذب چاپ را ندارند. بنابراین انجام تست، هم می تواند نحوه چاپ طرح روی پارچه و مدت زمانی که پارچه باید در دستگاه چاپ قرار گیرد را مشخص کند و هم اینکه قابلیت چاپ پارچه را مشخص نمایند.

مزایای چاپ دیجیتال پارچه

  • بدون نیاز به تهیه شابلون می توان چاپ دیجیتال را روی یک متر پارچه انجام داد.
  • در انجایی که در چاپ دیجیتال مصرف جوهر دیجیتال کمتر است، مواد شیمیایی کمتری وارد محیط زیست می شود و آلودگی نیزایجاد نمی گردد.
  • با چاپ دیجیتال روی پارچه را میتوان در عرض های زیاد بیش تر از ۱۶۰ سانت میتوان با کیفیت عالی انجام داد.
  • چاپ دیجیتال، نیاز به فضای زیادی ندارد.
  • از انجایی که در چاپ دیجیتال امکان گرفتن نمونه بعنوان تستس است می توان بهترین طرح ممکن را پیدا نمود و با برنامه ریزی قبلی و اطمینان از تایید طرح، آن را در حجم انبوه چاپ و سپس روانه بازار کرد.
  • انعطاف در چپ دیجیتال باعث گردیده است ابتدا بتوان در حجم کم با ترکیب رنگهای مختلف طرحی را چاپ و سپس رنگ بندی دلخواه را در حجم های انبوه، انجام داد.
  • در چاپ دیجیتال پارچه، طبق وسیعی از رنگ های مختلف قابل انتخاب می باشد. به همین دلیل  دست طراحان به ویژه طراحان مد و لباس و طراحان دکوراسیون و مانند آن تا حد زیادی باز است.
  • راه اندازی یک سیستم چاپ دیجیتال نیازمند سرمایه اولیه زیادی نیست و این موضوع به اشتغال زایی، گسترش تجارت دیجیتالی کمک فراوانی می کند.
  • باتوجه به فضای کمی که در عرصه چاپ دیجیتال برای راه اندازی این سیستم لازم است، نیروی کار کمتری را برای نیز جهت استخدام می توان به کار گرفت که به نوبه خود کاهش قابل توجهی در هزینه های مالی خواهد داشت.

این مطلب مفید را بخوانید:  چاپ دیجیتال و کاربردهای آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *