چاپ دیجیتال چاپ کاتالوگ چاپ دیجیتال رازی طراحی کاتالوگ
کاربرد طراحی کاتالوگ
فروردین ۲۱, ۱۳۹۷
چاپ دیجیتال دیجیتال چاپ چاپ دیجیتال پیشرفته چاپ دیجیتال حرفه ای چاپ دیجیتال در تهران قیمت چاپ دیجیتال کارت ویزیت
کارت ویزیت – قسمت اول
فروردین ۲۳, ۱۳۹۷
قیمت چاپ دیجیتال بر چه اساسی استReviewed by Mwadmin on Apr 11Rating: 5.0قیمت گذاری در چاپ بر چه اساسی است

استقبال از چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال مورد استقبال عمومی خوبی قرار گرفته است. یکی از دلایل آن این است که قیمت چاپ دیجیتال نسبت به انواع دیگر چاپ مناسب است. همچنین، چاپ دیجیتال از نظر زمان و تعداد دارای اولویت بالایی است.  با وجود آنکه در چاپ دیجیتال از پلیت و لیتوگرافی متفاوت استفاده نمی شود اما پیچیدگی های مربوط به خود را دارد که همین پیچیدگی ها در قیمت گذاری ان تاثیر گذار بوده است.

متاسفانه افرادی که در حوزه چاپ فعالیت می کنند بیش از آنکه به قیمت گذاری چاپ دیجیتال درست در این صنعت بپردازند به دنبال حفظ جایگاه خود در بارا کار می باشند، الیته این موضوع یک موضوع پیش پا افتاده نیست.

رقابت در تمامی عرصه ها و صنایع دیده می شود. اما باید توجه نمود که استفاده از یک استراتژی راهبردی و تاثیرگذار در قیمت چاپ دیجیتال می تواند زمینه رشد و تعالی شرکت های چاپ رقم زند. قیمت گذاری در صنعت چاپ استراتژی خاص خود را دارد که به آن می پردازیم.

قیمت چاپ دیجیتال

قیمت گذاری در صنعت چاپ :

  • یکی از رایج ترین روش های قیمت گذاری که مسئولیت آن غالبا بر عهده مسئول بخش سفارشات است، براساس هزینه تولید سفارش انجام می شود که غالبا با استفاده از نرم افزارها صورت میگیرد.
  • یکی دیگر از روش های رایج قیمت گذاری در صنعت چاپ، اعلم قیمت پایین جهت جذب مشتری و به دست آوردن سهم بازار بیشتر است. که در امد و سود حاصل از ان به تعداد مشتریانی بستگی دارد که جذب شرکت می شوند. به عبارت دیگر سود زمانی حاصل می گردد که شرکت توانسته باشد با چنین استرات›ی مشتریان زیادی را جلب کرده باشد.
  • روش دیگر قیمت گذاری را می توان فرصت طلایی برای شرکت های چاپ دانست. برای مثال زمان انتخابات شورای شهر، مجلس یا ریاست جمهوری را در نظر بگیرید. منطقی است که با توجه به نیاز بازار قیمت ها بالاتر اعلام شود. البته باید سیاست و استراتژی خاص خود را در این زمان پیش برد تا بتوان در این فرصت طلایی استفاده بهینه را جهت کسب درآمدی ایده ال به دست اورد.
  • گاهی قیمت گذاری براساس ارزش نهایی کار انجام می شود. یعنی با توجه به ارائه نمونه کارهای مختلف میتوان دست مشتری را در ارزش دهی به کار و اعلام قیمت نهایی با چانه زنی های متعارف به پایان رساند.

نتیجه گیری :

قیمت چاپ دیجیتال جزئی از قیمت گذاری در صنعت چاپ است که با روش های متعددی قابل تعرفه گذاری است. هر یک از روش های قیمت گذاری چاپ دیجیتال مزایا و معایب خود دارد که بعنوان یک استراتژی ممکن است به کار گرفته شود.

اتفاق نظر در ارائه قیمتی که در واحد وجود دارد و نمی‌توان از ان چشم پوشی کرد با این همه یک ثبات دائمی ندارد و همانطور که عنوان شد گاهی فرصت های ویژه‌ای پیش می‌آید که در قیمت گذاری تاثیر بسزایی دارد.

این فرصت می تواند صرفا جهت جذب مشتری باشد یا یک فرصت طلایی باشد و مشتری را برحسب نیازش به سمت تبلیغات چاپی می کشاند و می‌توان سودی منطقی را از این فرصت به دست اورد. هر چند باید توجه نمود که برای داشتن مشتریانی وفادار نسبت به حفظ و نگهداشت آن ها باید کوشید.

این مطلب مفید را بخوانید:  تعریف چاپ پلات و لمینت کاربرد آن
شروع مشاوره آنلاین
چگونه میتونم راهنمایتون کنم ؟
چاپ دیجیتال رازی
ارائه خدمات چاپ دیجیتال
چاپ پلات و لمینت
کارت ویزیت دیجیتال
چاپ فضای داخل
سازه های نمایشگاهی
چاپ افست عمومی
خدمات پرینت ، پلات و اسکن
تماس از طریق واتساپ یا تلگرام با شماره
09121895803
لطفا برروی "شروع مشاوره آنلاین" کلیک کنید