معرفی شرکت نیلپیتر nilpeter | پیشگام چاپ رول در جهان
مرداد ۳۱, ۱۳۹۹
هایدلبرگ Heidelberg | معرفی شرکت هایدلبرگ
شهریور ۳, ۱۳۹۹

زیراکس Xerox معرفی شرکت زیراکس | تولید کننده ماشین الات چاپ دیجیتال

یکی از موفق ترین ابتکارات در مدل کسب و کار مربوط است به دستگاه های چاپ دیجیتال کپی شرکت زیراکس Xerox.

در این مقاله به چالش این شرکت در عرضه نخستین دستگاه های اداری کپی خشک و نحوه غلبه بر آن می پردازیم؛ موضوعی که موجب تغییری تاریخی در دستگاه های زیراکس شده و به نوعی امروزه همه ما از دستاوردهای آن بهره می بریم.

آشنایی با شرکت زیراکس

زیراکس با سابقه ای ۱۰ ساله و دریافت ده ها جایزه ملی و بین المللی، پرونده موفقی در عرصه چاپ و کپی دارد. اختراع فناوری عکسبرداری الکترونیکی یا زیرو گرافی خیلی سریع، شرکت را از دنیایی فناوری های قدیمی به فناوری های نوین منتقل کرد. زیراکس Xerox با سرمایه گذاری عظیم در تحقیق و توسعه و توجه به کیفیت و برآوردن نیازها و کسب رضایت مشتری توانست نشان تجاری خود را در دنیای مدیریت مستندات بر همه تحمیل کند و در بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلاری این صنعت، سرآمد همکان شود. سال ۱۳۵۹، شرکت با عرضه نخستین دستگاه کپی اداری، زنجیره موفقیت های حود را آغاز کرد و به سرعت پس از آن با عرضه محصولات و خدمات متعدد و متنوع در زمینه چاپ گرهای لیزری رنگی، دستگاه های مختلف کپی، نرم افزارهای مدیریت مستندات و پشتیبانی با انواع کاغذ و جوهرهای خشک و تر مراحل ترقی را طی کرد. طی این سال ها شرکت توانسته است در حوزه های متعددی جایگاه ارزش مندی برای خود در میان ۵۰۰ شرکت برتر در جهان به دست اورد.

ابتکار در مدل کسب و کار زیراکس

زیراکس با استفاده از مشاورانی هوشمند، ابتکاری در مدل کسب و کار خود به کار برد: دستگاه اجاره بجای فروش آن در ابتدای ورود به بازار.

آنها پیشنهاد قیمت خوبی برای ادارات داشتند، شرکت ها با پرداخت اجاره ماهانه ۹۵ دلار می تواسنتند ۲ هزار کپی تهیه کنند و برای کپی های بیشتر باید مبلغی اضافه تر پرداخت می کردند . اکثر شرکت ها در همان یکی دوهفته نخست ۲ هزار کپی را می گرفتند و باز هم به کپی خشک نیاز داشتند . نیاز تحریک شده و تقاضا خلق شده بود. فناوری آسان تر این دستگاه مورد استقبال ادارات قرار گرفت و بع د از اینکه مدیران و کار مندان با مزایای آن آشنا شدند، درخواست ها برای خرید آن شروع شد. این گونه بود که مشتریان ماشین های جدید را در اختیار گرفتند و شروع به کپی کردن هزاران صفحه کاغذ در ماه کردند. این دستگاه به گاو شیرده زیراکس تبدیل شد. علاوه بر این منابع مالی برای R&D روی دستگاه ها و تجاری سازی دستگاه های جدیدی جمع شد. شاید حتی اسایش امروز ما در استفاده از ماشین چاپ دیجیتال کپی ، مرهون موفقیت تجاری ۶۰ سال پیش زیراکس باشد و نوآورانی که استراتزی ورود به بازاری هوشمندانه را بر گزیدند.

بزرگترین نقطه عطف شرکت زیراکس

بزرگترین نقطه عطف شرکت زیراکس، فروش موفقیت آمیز نخصتین دستگاه گپی اداری در سال ۱۹۵۹ بود. ماجرا از این قرار است که این شرکت در سال ۱۹۴۷ حق بهره برداری از اختراع مربوط به فرآیند تصویر برداری زیرو گرافی را معرف کرد؛ فرآیندی که انجام گپی روی کاغذ ساده و بدون پوشش در آن صورت می گرفت.

این فرآیند مدتی بود که در بازار شناخته شده بود، اما تجاری سازی آن توسط زیراکس و در سال ۱۹۵۹، نخستین عرضه عمومی این اختراع بازار بود و دستگاه کپی مدل زیراکس ۹۱۴ نخستین محصول برای کاربرد تجاری آن محسوب می شد. این دستگاه برای مقیاس کپی زیاد و اداری ساخته شده بود و کپی خشک می گرفت.

تحقیقات بازار اولیه نشان می داد که این دستگاه با استقبال خوبی مواجه خواهد شد. تصور می رفت که این دستگاه معادلات را دستخوش تغییرات اساسی کند، اما دقیقا عکس این مسئله اتفاق افتاد. مسئله و چالش اساسی این بود که قیمت دستگاه شش برابر جایگزین هایش بود، بنابر این بازار در ابتدا روی خوشی به این تحول بزرگ، اما گران نشان نداد.

محصول جدید کافی نیست!

الگوی زیراکس الهام بخش بسیاری از دیگر حوزه های کسب و کار شده است. دی چنین مدلی زمینه ورود محصول مان به بازار را تسهیل می کنیم. این یعنی پوشش برخی ریسک های استفاده از فناوری جدید برای نخستین مشتریان؛ روشی که میتواند فرآیند تجاری سازی محصولات جدید را توسعه دهد و مدل هایی فراتر از فروش سنتی محصولات را در بازار جاری سازد.

این استراتژی می تواند موقتی یا دائمی باشد، اما هرچه که باشد، برای خیلی از کسب و کار ها جواب داده است و می توند الهام بخش کسب و کارهای نوپای ایرانی برای ورود به بازار باشد. درس بزرگ این مطالعه موردی این بود که نوآوری در محصول کافی نیست و مدل کسب و کار متناسب با آن هم نیاز است. مدل کسب و کارای که پیشران توسعه در بازار باشد به خصوص در گام های نخستین و اولیه به بازار .

میراث به یاد ماندنی دستگاه iGen زیراکس Xerox

هنکامی که زیراکس به فکر ساخت دستگاه iGen افتاد، بحثی بین متخصصان و مهندسان شرکت زیراکس Xerox در گرفت. آیا می توان از دانش تصویر سازی دیجیتال برای ساخت ماشین چاپ استفاده کرد؟ پاسخ زیراکس به این پرسش، دستگاه چاپ دیجیتال iGen Xerox بود. تاکنون این ماشین ها بیش از ۱۲۵ میلیارد صفحه در سراسر جهان چاپ کرده است. در نمایشگاه گراف اکسپو ۲۰۱۶ دست اندرکاران چاپ دیجیتال تصمیم گرفتند از میراث به یاد ماندنی و تاثیری که این ماشین بر صنعت چاپ جهان داشته تقدیر کنند. به همین خاطر جایزه Must see EMS Legacy Award امسال به ماشین چاپ دیجیتال DOCU ColoriGen3 تعلق گرفت.

این جایزه به آن دسته از تجهیزاتی که تاثیر عمیق، پایدار و مداوم بر صنعت ارتباطات گرافیک می گذارند اعطا می شود.

به گفته زیراکس ارائه سیستم چاپ iGen موقعیت خوبی برای چاپ کاران فراهم کرد تا کسب و کار خود را با ارائه چاپ رنگی با کیفیت توسعه دهند. مدل های جدید این ماشین هر از گاهی وارد بازار می شوند.

طی ۱۴ سال گذشته دستگاه iGen ساخت شرکت زیراکس Xerox به پیش از ۳ هزار چاپکار در ۵۹ کشور جهان کمک کرده تا به خوبی پاسخگوی تقاضا برای کارهای چاپی با کیفیت بالا و به صورت دیجیتال باشد. مدل های جدید این ماشین دارای قابلیت های جدیدی هستند. در ارتباط با iGen شرکت زیراکس Xerox بیش از هزار اختراع به ثبت رسانده است. فرانک رومانو استاد استیو تکنولوژی روچستر می گوید : ماشین iGen ابتدا در سال ۲۰۰۰ به نام Future Color به نمایش درآمد. این دستگاه در کلیه مدل ها و پیکر بندی ماشین به هزاران چاپکار در سراسر جهان امکان داده تا چاپ دیجیتال را به خدمت گرفته و در آن موفق شوند. این دستگاه به طور مداوم در حال توسعه و پیشرفت است و امکانات جدید به آن اضافه می شود تا بتواند پاسخگوی نیازهای تغییر پذیر مشتریان باشد.

این مطلب مفید را بخوانید:  5 مزیت چاپ دیجیتال برای بسته بندی

منبع : چاپخونه وب سایت

خدمات پرینت، پلات و اسکن

شروع مشاوره آنلاین
چگونه میتونم راهنمایتون کنم ؟
چاپ دیجیتال رازی
ارائه خدمات چاپ دیجیتال
چاپ پلات و لمینت
کارت ویزیت دیجیتال
چاپ فضای داخل
سازه های نمایشگاهی
چاپ افست عمومی
خدمات پرینت ، پلات و اسکن
تماس از طریق واتساپ یا تلگرام با شماره
09121895803
لطفا برروی "شروع مشاوره آنلاین" کلیک کنید