چاپ دیجیتال دیجیتال چاپ چاپ دیجیتال پیشرفته چاپ دیجیتال حرفه ای چاپ دیجیتال در تهران قیمت چاپ دیجیتال کارت ویزیت
کارت ویزیت – قسمت اول
فروردین ۲۳, ۱۳۹۷
چاپ دیجیتال
از طراحی تا چاپ بروشور
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷
تفاوت شیت اختصاصی و عمومیReviewed by Mwadmin on Apr 17Rating: 5.0تفاوت شیت اختصاصی و عمومی

شیت عمومی یا اختصاصی در چاپ دیجیتال

در آغاز بهتر است درباره مراحل چاپ دیجیتال و چگونگی هزینه ها توضیحاتی ارائه دهیم. برای هر سفارش بخشی از هزینه‌ها شامل هزینه‌های ثابت چاپ میشود. برای هر چاپ یک رو 4زینک و برای دورو 8زینک مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو تفاوتی ندارد که سفارش شما چه سایز یا کیفیتی داشته باشد. در هر صورت شامل این هزینه‌های ثابت خواهد شد. به همین جهت زمانی که کسی سفارشی را در فرم شیت اختصاصی می‌دهد به تنهایی باید تمام هزینه‌ها را متقبل شود.

چاپ دیجیتال رازی شیت عمومی و اختصاصی

شیت عمومی :

به همین دلیل برای کاهش قیمت ثابت چاپ از فرم شیت عمومی استفاده می شود.برای فرم عمومی به جای قرارگیری یک نمونه چاپ در فرم چاپی تعداد زیادی نمونه قرار می دهند به همین ترتیب تمام هزینه های ثابت چاپ دیجیتال بین کسانی که نمونه برای چاپ دارند سرشکن می شود. در کنار اینکه استفاده از شیت‌های عمومی بسیار مقرون به صرفه است اما به دلیل قرارگیری چندین سفارش در کنار یکدیگر به میزان مشخصی از کیفیت نمونه ها کاسته می شود. به طور معمول در این نوع از چاپ دیجیتال حدود 15-20 درصد از کیفیت چاپ کاسته می شود به همین جهت از این نوع چاپ بیشتر برای مواردی استفاده می‌شود که نیازی به کیفیت و دوام بالا ندارند و در تعداد بسیار بالا چاپ می شوند مانند تراکت ها.

شیت اختصاصی :

حال در کنار فرم عمومی به فرم اختصاصی می پردازیم. کسانی که به سراغ شیت اختصاصی می‌آیند معمولا کیفیت را بر هزینه مقدم می‌دانند. در شیت اختصاصی کیفیت رنگ ها و چاپ دیجیتال بالاتر است و از این رو بیشتر برای چاپ کاتالوگ، اوراق اداری، پوستر و بروشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. چرا که در این دست از محصولات کیفیت رنگ ها اهمیت به سزایی دارد. از طرفی چاپ شیت اختصاصی با سرعت بالاتری انجام می‌شود و به همین دلیل مناسب کسانی است که زمان چاپ محصولات برایشان اهمیت زیادی دارد.

شما با توجه به نیازها و بودجه خود و محصولی که قرار است چاپ کنید، می‌توانید از هرکدام از موارد بالا برای چاپ دیجیتال استفاده کنید.

 

این مطلب مفید را بخوانید:  کاغذهای مورد استفاده در چاپ فلکسوگرافی
شروع مشاوره آنلاین
چگونه میتونم راهنمایتون کنم ؟
چاپ دیجیتال رازی
ارائه خدمات چاپ دیجیتال
چاپ پلات و لمینت
کارت ویزیت دیجیتال
چاپ فضای داخل
سازه های نمایشگاهی
چاپ افست عمومی
خدمات پرینت ، پلات و اسکن
تماس از طریق واتساپ یا تلگرام با شماره
09121895803
لطفا برروی "شروع مشاوره آنلاین" کلیک کنید